Nosatec rodu Larinus 2
Fotil jsem dva jedince.
Dnes jsem pozoroval velké nosatce rodu Larinus na pcháči bahenním.
Dnes jsem byl na Říčansku na lokalitě, kde má růst skřípinec Tabernaemontanův (Schoenoplectus tabernaemontani). Našel jsem ho, ale nezkontroloval převažující dvě blizny na květu, tak ho sem dávám jen s rodovým názvem…
Už jsem našel první hřiby smrkové (Boletus edulis), kteří se objevují v průměru později než dubáci.
Ve smrčinách roste vcelku hojně hnědák Schweinitzův (Phaeolus schweinitzii).
Na složených kládách rostla hlíva (Pleurotus), podle zbarvení vypadá na ústřičnou, která by teď neměla růst, může to být i plicní, která je ale většinou světlejší…
Dnes jsem u cesty našel mladého hřiba, myslel jsem nejdříve kováře, ale nemá červená zrníčka na třeni, bude to asi hřib koloděj (Suillellus luridus) se síťkou, která je ještě nevyvinutá. Druhá možnost je hřib polosíťkovaný (Suillellus mendax).
Loni jsem na lokalitě vzácných bělolistů obecných (Filago germanica) žádné neviděl, letos jich bylo více než 40 :-).